ma olen maa peal v66ras
muusikavideo
2024

Bändi 6hunesseq (võro k 'õhuniiskus') debüütalbumilt "ma olen maa peal v66ras" pärit vormsi rahvakoraali esitavad Greta Liisa Grünberg (vokaal), Marion Selgall (vokaal), Maria Mänd (hiiu kannel) ja Kaisa Kuslapuu (orel). Video režii ja montaaži on teinud Raul Markus Vaiksoo, operaator Mattias Veermets, montaaž ja visuaalefektid Madis Reemann.

Video osales ARS Kunstilinnaku filmifestivalil AFF 2024.



Oh, otsigem...
tantsulavastus/-video
2020

"Oh, otsigem..." on rahvusülikooli 101. aastapäeva tähistamiseks Tartu Ülikooli poolt tellitud tantsulavastus. Covid-19 pandeemia tõttu otsustati üritus viimasel hetkel ära jätta ning lavastusest sai kiirkorras tehtud tantsufilm.
Pealkiri "Oh, otsigem..." pärineb Gustav Suitsu luuletusest "Õnnesoov Eesti ülikoolile", mis kanti ette rahvusülikooli avamisel 1. detsembril 1919. Lavastuses otsitakse paralleelselt läbi läinud sajandi aga ka inimese elukaart mööda nii vastuseid kui uusi küsimusi.
Trupi pani kokku idee autor ja lavastaja Raul Markus Vaiksoo, koreograafia valmis tantsijatega koostöös, operaatoriks Mattias Veermets.


Loni jõulud

dokumentaalfilm
2023

Mis on jõulutunne ja kust seda leitakse? Just sellisele otsirännakule sättis end Tartu ansambel Lonitseera käesoleva aasta augustis. Muusikud võtsid suuna Raplamaa suurimasse linna, et salvestada oma esimene jõulualbum "Loni jõulud". Protsess kujunes küllalt põnevaks, kui esimesele küsimusele lisandusid järgmised: näiteks "kes magab foonikas?" ja "kes Priidule vastu läheb?". Loomulikult kasutati võimalust ka lihtsalt kaamera ees härplemiseks ning õnneks ka muusika salvestamiseks. Kellega peale Priidu veel kohtuti ja kuhu lõpuks välja jõuti, selgub värskes lühidokumentaalis.
Režii & montaaž: Raul Markus Vaiksoo
Operaator: Kaarel Kree
Muusika: Lonitseera
Külalised: Haldi Välimäe, Märt Avandi, Priit Strandberg, Väikeste Flöötpillide Ühing, jt.
Eesti 2023

MUUSIKAVIDEOD FOLKLOORIKLUBI MAATASALE

Oh, minu Liisu
muusikavideo
2021

"Oh, minu Liisu" on video Folklooriklubi Maatasa samanimelisele muusikaseadele. Video tutvustab möödunud sajandi tegevust ja kombestiku suvise pööripäeva aegu.
Video stsenaariumi, lavastuse ja koreograafia on loonud Raul Markus Vaiksoo, operaatoriks Tarmo Piir, kaasa teevad Folklooriklubi Maatasa liikmed ning Tartu Kristliku Noortekodu lapsed.


Käokiri
muusikavideo
2022

"Käokiri" on Folklooriklubi Maatasa 9. sünnipäeva puhul valminud video. Käokiri ehk lepatriinu võib uskumuse kohaselt näidata, kust poolt tuleb peiu, aga ka seda, kust sõda.
Video stsenaariumi, lavastuse ja koreograafia on loonud Raul Markus Vaiksoo, operaatoriks Tarmo Piir, kaasa teevad Folklooriklubi Maatasa liikmed.


Hobusemäng

muusikavideo
2021

"Hobusemäng" on üks arhailisemaid üles kirjutatud laulumänge. Sõnad jutustavad loo kõrtsimehe jooksu pistunud hobusest, kes põllul kurja teeb. Laul lõpeb manamisega – tule susi ja söö hobune ära. Lauluga käib kaasas ringmäng, kus varemalt kaks poissi, hilisemates versioonides poiss ja tüdruk pannakse vastavalt hundiks ja hobuseks. Ringis liikujad moodustavad kaitsva tara hobuse ümber, kuid mäng saab lõppeda vaid ühtmoodi – hunt saab hobuse kätte.
Sellest kontrastsest loost inspireeritud video sai ühtlasi veebisaate Tartu Folk-Off 2021 avanumber. Lavastaja-koreograaf Raul Markus Vaiksoo, operaator Tarmo Piir, hobust-hunti mängisid Carol Maask ja Marko Roosiväli.


TEISI PROJEKTE FOLKLOORIKLUBI MAATASAGA

Tartu Folk-Off
live-veebisaade
2021/2022/. . . 

Veebisaade Tartu Folk-Off on Tartu Noorte Folkloorifestivali pandeemia ajal (2020) tekkinud teisend, mis oma uudse, põneva formaadi tõttu on saanud igaastaseks ürituseks. Saade on live-is üle Youtube'i, Facebooki ja Postimehe veebiportaali. Üritusel osalevad eri folkloorikogukonnad üle Euroopa – iga osaleja peab ära õppima teise rahva laulu ja tantsu ning seda ettesalvestatud videos esitama. Rahvusvahelise žürii, osalejate ja publiku hääletusega valitakse parim. Lisaks võistlusele on saates meelelahutuslikud vahepalad. Ülekanne toimus esimestel aastatel Luunja Kultuuri- ja Vabaajakeskuses, kuid on nüüd kolinud Eesti Rahva Muuseumisse. Vaatajaid on ca 4000.
Saate pealavastaja on Raul Markus Vaiksoo, peatoimetaja Helin Pihlap ja produtsent Halliki Pihlap. 








Oi, tulõq üles!

kontsertlavastus
2022

Folklooriklubi Maatasa ja Tantsuselts Pikne ühine kontsertlavastus "Oi, tulõq üles!" toimus 1. mail 2022 Eesti Rahva Muuseumis. Lavastuses kõlas elav muusika, millest valmis ka album. Kõik koreograafiad olid inspireeritud eesti pärimusest, seadis Raul Markus Vaiksoo. Tekst oli samuti leitud ja/või seatud inspireeritult rahvajuttudest ja -lauludest. Etendus oli välja müüdud.


Koostöö tantsulavastused: Britta Kaukver, Raul Markus Vaiksoo, Tantsuselts Pikne ja Folklooriklubi Maatasa

"Põrguviiul"
tantsulavastus
2023

"Põrguviiul" esietendus Autovabaduse Puiesteel Tantsupäeva programmi raames 14. juulil Tartus. Kaks jätkuetendust Käsmus Viru Folgil 12. augustil ning lisaetendus Vanemuise kontserdimajas XIII noorte laulu- ja tantsupeo Tartu linna ja maakonna tänuüritusel 22. septembril.
Lavastajad: Raul Markus Vaiksoo ja Britta Kaukver



"Kõnelevad linad"

tantsulavastus
2022

"Kõnelevad linad" kaks etendust toimusid Viru Folgil KÄFT programmi raames. Folklooriklubi Maatasa originaallooming kõlas lavastuses elavas esituses. Sisu ja koreograafia seadsid pärimusest inspireerituna lavastajad Raul Markus Vaiksoo ja Britta Kaukver.

.






Nikolai

muusikavideo
2022

"Nikolai" tellija on Kaisa Kuslapuu ja tema autoribänd Lonitseera. Jandilikku lugu võib seostada Nikolai Triigi eluga 1930ndatel aastatel, mis on siiski nihestatud toonasest pisut kaasaegsemate artefaktidega.
Stsenaarium ja lavastus Raul Markus Vaiksoo, nimiosas Jaan Kangilaski, operaator Tanel Asmer.